Op zondag 16 maart jl. stond het thema van de Acutis-groep in het teken van het jodendom en onze verbinding met de joodse gemeenschap. Wat betekent het om joods te zijn in de wereld van nu? Over deze en andere vragen konden de jongeren van de Acutis-groep in gesprek gaan met twee bijzondere gasten: rabbijn Mendel Levine uit Nijmegen en Hebreeuws-docente Tzippy Harmsen-Seffy uit Arnhem.
Het was een beladen thema, waarbij de jongeren gedurfde vragen niet uit de weg gingen. Rabbijn Mendel Levine waardeerde de openheid en nieuwsgierigheid van de jongeren. Zowel hij als Tzippy, die aangaf zelf niet orthodox-joods te zijn, gaven heldere en eerlijke antwoorden op alle vragen.
Het werd een zeer inspirerende, oecumenische en leerzame avond, gekenmerkt door veel wederzijds respect. De koffie en koekjes waren voor deze gelegenheid allemaal ‘kosher’.
Komende activiteiten van de Acutis-groep:
- 23 maart (na de dienst): Presentatie over de Acutis-groep in De Hoeksteen
- 2 april (middag): Koken in het Vincentiushuis in Nijmegen
- 13 april: Oosterse wijsheid in het christendom met missionaris van Mill Hill, Frans Baartmans
Robert Reith